Zadzwoń i złóż zamówienie: +48 502 994 360

|

Zamów ponownie

Darmowa wysyłka od 119 zł

W subskrypcji dostawa zawsze 0 zł!

Berneński Pies Pasterski | Podstawowy Opis Rasy Psów - PetBox

Berneński Pies Pasterski

Opis rasy

 

Jest to największa rasa zaliczana do owczarków szwajcarskich. Cieszy się wielką popularnością przede wszystkim ze względu na łagodne usposobienie oraz uroczy wygląd. Mimo swoich ogromnych gabarytów są to psy bardzo przyjazne i łagodne. Sprawdź, czym wyróżnia się ta rasa, a być może będziesz chciał stać się opiekunem tego wyjątkowego psa.


Wygląd i charakter

 

Są to duże psy, których sylwetka jest jednak elegancka i nie sprawia wrażenia ociężałej. Mają one długą sierść, która może być zarówno prosta, jak i falowana. Sierść ma charakterystyczne trójkolorowe ubarwienie. W zdecydowanej większości sierść jest kruczoczarna, ale nad oczami, na policzkach, łapach i klatce piersiowej ma ona odcień brązowo-czerwone zabarwienie. Dodatkowo na pyszczku, podgardlu, klatce piersiowej, łapach i końcówce ogona znajdują się białe elementy.

 

Mimo swoich dużych rozmiarów są to psy bardzo łagodne. Mają one zrównoważony charakter i są bardzo cierpliwe. Nie są agresywne, gdyż w momencie, gdy coś je zirytuje lub wystraszy to po prostu wycofują się. Są to psy niezwykle oddane swoim opiekunom, które uwielbiają spędzać czas w towarzystwie opiekunów. Mogą nieco gorzej radzić sobie z samotnością. W pierwszym kontakcie z obcymi mogą być nieco nieufne, ale już po chwili przekonują się do nowych osób.


Jak dbać?

 

Mimo tego, iż ich sierść jest długa oraz gęsta, nie jest trudna w pielęgnacji. Wystarczy czesać ją raz w tygodniu, aby była ona lśniąca i gładka. Szczególną uwagę należy zwrócić na uszy przedstawicieli tej rasy, gdyż ich specyficzna budowa może powodować infekcje.

 

Berneński pies pasterski ze względu na swoje gabaryty może mieć problemy z układem pokarmowym. Powinien jeść posiłki z misek ustawionych na odpowiedniej wysokości, gdyż nadmierne schylanie się może powodować kłopoty z prawidłowym trawieniem pokarmów. Są to psy odporne na zarówno niskie, jak i bardzo wysokie temperatury.

 

Rasa ta uważana jest przez wiele osób jako idealna na pierwszego psa. Są to bardzo przyjazne czworonogi, które nie wymagają specjalnej pielęgnacji, a dodatkowo chętnie uczą się nowych komend. Uwielbiają pieszczoty i spędzanie czasu ze swoimi opiekunami, dlatego nie można się z nimi nudzić. Ze względu na swoje gabaryty potrzebują nieco więcej miejsca, dlatego trzymanie berneńczyka w małym mieszkaniu może nie być najlepszym pomysłem.

Sklep stacjonarny i punkt odbioru paczek

ul. Serwisowa 3 lok. 1

05-082 Blizne ŁaszczyńskiegoZobacz numer

Sklep stacjonarny - Warszawa

Ul. Montwiłłowska 1/5

03-890 WarszawaZobacz numer

Copyright © 2024 PetBox – wszystkie prawa zastrzeżone

Realizacja: Gophery

Koszyk zamknij