Zadzwoń i złóż zamówienie: +48 502 994 360

Darmowa wysyłka od 99 zł

W subskrybcji dostawa zawsze 0 zł!

Bernardyn | Podstawowy Opis Rasy Psów - PetBox

Bernardyn

Opis rasy

 

Są to ogromne psy typu górskiego. Rasa ta występuje w odmianie krótko- i długowłosej. Te przyjazne olbrzymy nadają się do stróżowania, gdyż mimo swojego dość łagodnego usposobienia potrafią skutecznie zaalarmować o nieproszonych gościach, a gdy zajdzie taka potrzeba, także ich przepędzić. Dowiedz się nieco więcej na temat tej rasy.

 


Wygląd i charakter

 

Bernardyny to psy spokojne i zrównoważone. Mimo swoich ogromnych rozmiarów są bardzo łagodne, zwłaszcza w stosunku do dzieci. Są świetnymi towarzyszami dla całej rodziny, gdyż przywiązują się do swoich opiekunów, ale nie faworyzują żadnego z nich. Z reguły świetnie dogadują się również z innymi czworonogami. Nie wszczynają awantur, ani nie zaczepiają innych psów.

Ze względu na swoje gabaryty psy tej rasy najlepiej czują się w domu z dużym ogrodem. Mogą mieszkać w większym mieszkaniu, ale wtedy konieczne jest częste wyprowadzanie ich na spacer. Lubią przestrzeń i w zamkniętych pomieszczeniach mogą czuć się niekomfortowo, zwłaszcza jeśli przebywają w nich zbyt długo. Są doskonałymi stróżami, gdyż instynkt pozwala im wykryć realne zagrożenie i w porę na nie zareagować. Nie stosuje nieuzasadnionej agresji wobec obcych, ale już same jego rozmiary i donośne szczekanie mogą wzbudzić respekt.

Nadmierny wysiłek fizyczny może niekorzystnie wpływać na zdrowie tych psów. Potrzebują zabawy i chętnie podejmują się różnych aktywności, ale to same czworonogi powinny określić, ile ruchu chcą zażyć. Mają doskonały węch, dlatego bardzo często służą jako psy tropiące i do poszukiwania osób zaginionych np. pod lawinami.


Jak dbać?

 

Są to psy bardzo inteligentne, które chętnie się uczą. Dobrze współpracują z człowiekiem, zwłaszcza jeśli mają do tego motywację w postaci ulubionego smakołyku. Bardzo ważne jest to, aby już od okresu szczenięctwa pies ten był uczony posłuszeństwa. Pomoże to w przyszłości zapanować nad tym olbrzymem, co ze względu na jego gabaryty niekiedy może być dość trudne. Ogromnie ważne jest również to, aby zadbać o odpowiednią socjalizację bernardyna. Dzięki temu nie stanie się zbyt podejrzliwy wobec obcych osób.

Nie są to psy trudne w pielęgnacji, gdyż ich sierść posiada właściwości do samooczyszczania. Warto jednak regularnie ją czesać, dzięki czemu nie będzie się nadmiernie plątała i zachowa swój świetny wygląd.

Sklep stacjonarny i punkt odbioru paczek

ul. Serwisowa 3 lok. 1

05-082 Blizne Łaszczyńskiego

Zobacz numer

Sklep stacjonarny - Warszawa I

Ul. Montwiłłowska 1/5

03-890 Warszawa

Zobacz numer

Sklep stacjonarny - Warszawa II

Ul. Batalionu AK Bałtyk 6/U3

00-713 Warszawa

Zobacz numer

PetBox pomaga

Każdego roku przekazujemy 1% naszych zysków organizacjom non-profit i projektom środowiskowym, które dbają o lepszą przyszłość dla wszystkich.

 

Pomagaj razem z nami!

Copyright © 2023 PetBox – wszystkie prawa zastrzeżone

Realizacja: Gophery

Koszyk zamknij