Zadzwoń i złóż zamówienie: +48 502 994 360

|

Zamów ponownie

Darmowa wysyłka od 119 zł

W subskrypcji dostawa zawsze 0 zł!

Sznaucer średni | Podstawowy Opis Rasy Psów - PetBox

Sznaucer średni

Opis rasy

 

Są to bardzo żywiołowe psy, które kochają aktywność i ruch. Cechuje je bystrość oraz ogromna ciekawość świata. Przywiązują się do swojego opiekuna, a wobec obcych bywają często dość nieufne. Przekonaj się, czy sznaucer średni to pies właśnie dla Ciebie.


Wygląd i charakter

 

Sznaucery średnie są bardzo energiczne, a także posiadają dość mocny temperament. Wyróżnia je inteligencja, a także wierność. Bardzo przywiązuje się do opiekuna, przez co może nieco gorzej radzić sobie z samotnością. Świetnie dogaduje się z dziećmi, dlatego jest to jeden z najlepszych psów rodzinnych. Może mieszkać w mieszkaniu, ale bardzo ważne jest to, aby zapewnić mu odpowiednią dawkę ruchu. Uwielbia bowiem spędzać czas na świeżym powietrzu i opiekun musi mu to umożliwić.

Psy tej rasy lubią dużo biegać, a także pływać oraz aportować. Jeśli na spacerach będzie mógł oddawać się swoim ulubionym aktywnościom, to po powrocie do domu będzie spokojny. Kocha różnego rodzaju zabawy, dlatego bardzo często dość nachalnie zaczepia opiekuna i innych domowników, aby poświęcili mu czas i pobawili się z nim. W ten sposób buduje i wzmacnia swoją relację. Sznaucery średnie mogą mieszkać z innymi psami, czy też przedstawicielami innych gatunków. Są z reguły łagodne wobec innych zwierząt.


Jak dbać?

 

Opiekun sznaucera musi wiedzieć, że są to psy inteligentne, ale też dość uparte i niezależne. Chętnie się uczą, ale tylko wtedy, gdy mają do tego odpowiednią motywację. Najlepiej w przypadku tej rasy sprawdza się nauka przez zabawę. Warto urozmaicać treningi różnymi ciekawymi zajęciami, aby pies nie znudził się nimi. Dzięki temu będzie zawsze odpowiednio zmotywowany do pracy ze swoim ukochanym opiekunem.

Nie są to psy wymagające, jeśli chodzi o ich pielęgnację. Sierść należy regularnie czesać, a także trymować co 2-3 miesiące. Umożliwia to skuteczne pozbycie się martwego podszerstka. Przed czesaniem warto nieco zwilżyć sierść, co zapobiegnie jej kołtunieniu oraz plątaniu. Kąpiel powinna odbywać się tak często, jak to konieczne. Najlepiej wybierać do niej szampony przeznaczone dla psów o twardej sierści.

Sznaucer średni to pies, który doskonale sprawdzi się zarówno dla osób samotnych, jak i rodzin z dziećmi. Potrzebuje opiekuna, który będzie w stanie poświęcić mu odpowiednio dużo czasu i zadba o to, aby miał zapewnioną codzienną dawkę ruchu i aktywności na świeżym powietrzu.

Sklep stacjonarny i punkt odbioru paczek

ul. Serwisowa 3 lok. 1

05-082 Blizne ŁaszczyńskiegoZobacz numer

Sklep stacjonarny - Warszawa

Ul. Montwiłłowska 1/5

03-890 WarszawaZobacz numer

Copyright © 2024 PetBox – wszystkie prawa zastrzeżone

Realizacja: Gophery

Koszyk zamknij