Zadzwoń i złóż zamówienie: +48 502 994 360

|

Zamów ponownie

Darmowa wysyłka od 119 zł

W subskrypcji dostawa zawsze 0 zł!

Jack Russell Terrier | Podstawowy Opis Rasy Psów - PetBox

Jack Russell Terrier

Opis rasy

 

Są to niewielkich rozmiarów psy, które cechuje inteligencja, a także ogromna pewność siebie. Są towarzyskie, a przede wszystkim nie znoszą się nudzić. Jeśli lubisz aktywnie spędzać czas i chcesz, aby towarzyszył Ci w tym wierny czworonożny przyjaciel, to ta rasa jest właśnie dla Ciebie!


Wygląd i charakter

 

Mimo swoich niewielkich rozmiarów, są to psy dobrze zbudowane. Ich sylwetka wpisuje się w kształt prostokąta, a klatka piersiowa jest dość wąska. Ogon najczęściej noszą w górze, ale podczas odpoczynku opada. Ich sierść jest dwuwarstwowa. Pierwszą z nich stanowi włos okrywowy, a drugą gęsty podszerstek. Ma on przede wszystkim chronić psa przed zimnem.

Są to psy aktywne, które uwielbiają ruch. Cechuje je odwaga oraz duży temperament, który sprawia, że niekiedy są dość uparte. Zazwyczaj dobrze dogadują się z innymi psami i nie są agresywne w stosunku do ludzi. Pierwotnie był on używany podczas polowań, dlatego ma on dość silny instynkt łowiecki. Objawia się to ogromną chęcią do kopania oraz eksplorowania wszelkich krzaków i zarośli.


Jak dbać?

 

W wychowaniu jack russell terierra ogromne znaczenia ma prawidłowo przeprowadzona socjalizacja z innymi psami. Pomoże to w przyszłości panować nad jego emocjami podczas spacerów wśród innych czworonogów. Opiekunowie muszą pamiętać o tym, że psy te potrzebują ogromnej dawki ruchu. Jeśli nie zostanie zaspokojona ich potrzeba zabawy oraz aktywności, to bardzo często pojawia się u tych psów problem z niszczeniem różnych przedmiotów.

Pielęgnacja psów tej rasy nie jest szczególnie wymagająca. W przypadku odmian szorstkowłosych bardzo ważne jest regularne wyczesywanie podszerstka, a także trymowanie. Opiekun może to robić samodzielnie lub w tym celu odwiedzać groomera. Warto także zadbać o stan uzębienia, gdyż rasa ta ma tendencję do gromadzenia się kamienia. To z kolei może prowadzić do chorób przyzębia. W ich zapobieganiu pomaga czyszczenie zębów oraz stosowanie odpowiedniej karmy, która pozwala usuwać kamień.

Jack russell terrier to pies bardzo wesoły, z którym nie można się nudzić. Jeśli zapewnisz mu odpowiednią dawkę ruchu, to będzie niezwykle wiernym i przywiązanym towarzyszem. Chętnie i szybko się uczy, dlatego bez większego problemu nauczysz go ciekawych sztuczek, którymi będziesz mógł pochwalić się przed znajomymi.

Sklep stacjonarny i punkt odbioru paczek

ul. Serwisowa 3 lok. 1

05-082 Blizne ŁaszczyńskiegoZobacz numer

Sklep stacjonarny - Warszawa

Ul. Montwiłłowska 1/5

03-890 WarszawaZobacz numer

Copyright © 2024 PetBox – wszystkie prawa zastrzeżone

Realizacja: Gophery

Koszyk zamknij