Zadzwoń i złóż zamówienie: +48 502 994 360

|

Zamów ponownie

Darmowa wysyłka od 119 zł

W subskrypcji dostawa zawsze 0 zł!

Golden retriever | Podstawowy Opis Rasy Psów - PetBox

Golden retriever

Opis rasy

 

Rasa tych psów wyróżnia się ogromną łagodnością oraz przyjaznym nastawieniem. Są to niezwykle radosne i przyjazne czworonogi, które ponad wszystko kochają swojego opiekuna i chętnie się uczą. Dowiedz się, dlaczego jest to tak niezwykła rasa, która cieszy się ogromną popularnością.


Wygląd i charakter

 

Są to psy niezwykle łagodne i przyjacielskie. Uwielbiają kontakt z ludźmi i bardzo mocno przywiązują się do swoich opiekunów. Bardzo często uważane są na idealne psy rodzinne ze względu na ich charakter. Świetnie dogadują się z dziećmi oraz innymi czworonogami. Są to psy zrównoważone, ale zarazem bardzo delikatne i wrażliwe, dlatego jakiekolwiek przejawy agresji wobec nich mogą być odebrane w bardzo zły sposób. Mogą przez to stać się lękliwe. Z tego względu nie jest pies dla osób, które są dość nerwowe i wymagają bezwzględnego posłuszeństwa okazując to w widoczny sposób. Takie osoby nie zapewnią tego, czego najbardziej potrzebują golden retrievery, czyli łagodności i okazywanej na każdym kroku miłości.

Golden retriever to średnich rozmiarów pies, który w kłębie dorasta do ok. 56 cm wysokości. Ma średniej długości złotą sierść i występuje wyłącznie w odcieniach tego umaszczenia. Włos może lekko falować lub być prostszy. Zawsze występuje podszerstek, który jest gęsty i wodoodporny. Pies tej rasy jest muskularny i zwinny. Suki są wyraźnie drobniejsze od samców.


Jak dbać?

 

Ze względu na ogromną potulność i przyjazny charakter tych psów ich szkolenie nie jest bardzo wymagającym zajęciem. Bardzo chętnie się uczą i spełniają polecenia swoich opiekunów, a największą nagrodą jest dla nich pochwała czy ulubiony smakołyk. Psy tej rasy mają doskonały węch, dlatego bardzo często wykorzystywane są w różnego rodzaju służbach jako psy tropiące. Goldeny nie lubią nudy, dlatego są to psy idealne dla opiekunów aktywnych, które zapewnią im odpowiednią dawkę ruchu. Mogą to być zarówno długie spacery w towarzystwie ukochanego człowieka, jak i nieco intensywniejszy wysiłek w postaci np. wspólnych biegów.

Psy tej rasy ze względu na swoje spore rozmiary są narażone na dysplazje stawów biodrowych. Warto regularnie kontrolować ich stan u weterynarza. Opiekunowie golden retrieverów muszą pamiętać także o tym, aby po podaniu posiłku pies mógł odpocząć przez pewnien czas. Pozwoli to zmniejszyć ryzyko wystąpienia skrętu żołądka, co dość często zdarza się przedstawicielom tej rasy.

Ich sierść jest długa, dlatego trzeba regularnie ją szczotkować, gdyż zapobiegnie to powstawaniu na niej kołtunów. Warto wcześniej spryskać ją odpowiednim sprayem przeznaczonym do pielęgnacji psiej sierści, dzięki czemu nie będzie się ona elektryzowała i pozostanie gładka i lśniąca.

Sklep stacjonarny i punkt odbioru paczek

ul. Serwisowa 3 lok. 1

05-082 Blizne ŁaszczyńskiegoZobacz numer

Sklep stacjonarny - Warszawa

Ul. Montwiłłowska 1/5

03-890 WarszawaZobacz numer

Copyright © 2024 PetBox – wszystkie prawa zastrzeżone

Realizacja: Gophery

Koszyk zamknij