Zadzwoń i złóż zamówienie: +48 502 994 360

Darmowa wysyłka od 119 zł

W subskrypcji dostawa zawsze 0 zł!

Bullmastiff | Podstawowy Opis Rasy Psów - PetBox

Bullmastiff

Opis rasy

 

Nieustraszony w pracy, posłuszny w domu, Bullmastiff to duży, muskularny stróż, który ścigał i zatrzymywał kłusowników w Wesołej Starej Anglii. Bullmastiffy są wynikiem krzyżowania Bulldoga i Mastiffa. Bullmastiff nie jest tak duży jak jego bliski kuzyn Mastif. Mimo to, stojąc na wysokości 67 cm w kłębie i ważąc od 50 do 65 kg, to wciąż dużo psa. Po pierwszym wrażeniu, jakie zrobił rozmiar Bullmastiffa, to duża, szeroka głowa oddaje esencję rasy: ciemne oczy, wysoko osadzone uszy w kształcie litery V i szeroki, głęboki pysk razem prezentują inteligencję, czujność i pewność siebie, dzięki której Bullmastiff jest światowej klasy obrońcą i towarzyszem rodziny. Płaszcze są płowe, czerwone lub pręgowane. Są to posłuszne i niezawodne stworzenia, ale podobnie jak w przypadku każdego dużego psa stróżującego, właściciele muszą wcześnie rozpocząć szkolenie i socjalizację, kiedy szczeniak jest jeszcze wystarczająco mały, aby można go było kontrolować.


Wygląd i charakter

 

Bullmastiff to duża, silna i muskularna rasa psów, z mocnymi kośćmi i krótkim, gładkim futrem. Ich sierść może mieć różne kolory, takie jak płowy, czerwony lub pręgowany.

Bullmastify mają charakterystyczny wygląd z dużą głową i szerokim pyskiem, a ich oczy są ciemne i wyraziste. Ich uszy są średniej wielkości i stojące.

Pod względem charakteru, Bullmastify są zrównoważonymi i spokojnymi psami, które są bardzo lojalne wobec swoich rodzin. Są one przyjacielskie i tolerancyjne wobec dzieci, ale ze względu na swój imponujący rozmiar i siłę, wymagają specjalnego nadzoru podczas zabawy z nimi. Bullmastify są także bardzo ochronne wobec swojego terytorium i mogą być podejrzliwe wobec obcych, dlatego ważna jest właściwa socjalizacja już od szczenięcia.

Bullmastify są zwykle łatwe do szkolenia, ponieważ są inteligentne i szybko uczą się nowych poleceń. Jednak, jak każdy pies, potrzebują odpowiedniej ilości aktywności fizycznej i mentalnej, aby były zadowolone i zdrowe. W związku z tym, właściciele Bullmastiffów powinni zadbać o regularne spacery i zabawy z ich pupilem.


Jak dbać?

 

Należy spodziewać się sezonowego wypadania włosów, chociaż jako możliwy problem należy odnotować nietypową utratę włosów. Zbilansowana dieta i zdrowe środowisko są najważniejsze dla zdrowia sierści. Częste czesanie zapewnia, że linienie można opanować, a psy należy kąpać w razie potrzeby. Należy monitorować skórę i sierść, aby upewnić się, że suchość lub przetłuszczanie się nie stanowią problemu. Mogą one być związane z dietą, a czasem z alergiami.

Sklep stacjonarny i punkt odbioru paczek

ul. Serwisowa 3 lok. 1

05-082 Blizne ŁaszczyńskiegoZobacz numer

Sklep stacjonarny - Warszawa

Ul. Montwiłłowska 1/5

03-890 WarszawaZobacz numer

Copyright © 2023 PetBox – wszystkie prawa zastrzeżone

Realizacja: Gophery

Koszyk zamknij